
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Forward Current | 1.5 A |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Current | 10 µA |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Reverse Voltage | 800 mV |
| Type | Bridge Rectifiers |
Stock: 102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31450
Ext.Price$0.31450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31450 | $0.31450 |
| 10 | $0.28275 | $2.82750 |
| 50 | $0.25421 | $12.71050 |
| 100 | $0.23496 | $23.49600 |
| 500 | $0.21716 | $108.58000 |
| 1000 | $0.20071 | $200.71000 |
| 3000 | $0.18551 | $556.53000 |
